Čo by malo prísť, lebo potrebujeme a čo by som chcel mať

Snáď nebudem príliš osobný, keď poviem, že chcem byť najlepšou verziou samého seba, lebo muži resp. všetci ľudia by mali ašpirovať na toto. To ale neznamená, že treba za všetkých okolností byť zdvorilý a nepovedať jasne, že čo si myslím bez ohľadu na niekoho city. Lenže to nie je moja pointa, lebo toto nie je pointou a témou môjho článku.

Čo je témou môjho článku?

Chcem sa teraz venovať trom témam:

  • poľnohospodárstvo;

  • zdroje energie;

  • finančný systém.

Sú to kľúčové oblasti, ktoré spôsobujú problémy pre ľudstvo a planétu.

Čo máme a potrebujeme v poľnohospodárstve?

Máme tu poľnohospodárstvo, ktoré nielen v priemere spotrebuje 10 kalórií na 1 vyprodukovanú kalóriu v jedle (do toho je zarátané nielen palivo, ale aj výroba, doprava a aplikácia umelých hnojív, pesticídov, herbicídov atď), ale aj spôsobuje degradáciu ornice cez eróziu dažďom a vetrom a iné environmentálne škody.

Inými slovami potrebujeme nielen navrhnúť lepší systém, ktorý obracia tento pomer a navracia zdravie pôde a krajine, ale aj obracia pomer spotrebovanej a získanej energie. Na to sa hodí práve regeneratívne a permakultúrne poľnohospodárstvo.

Čo máme a potrebujeme pri zdrojoch energie?

Podľa klasickej vedy najekologickejším zdrojom elektrickej energie je atómová elektráreň a v tesnom závese za ňou je uhoľná elektráreň. Ich účinnosť konverzie tepelnej energie na elektrickú je približne 26% (číslo si pamätám zo strednej školy, keď nám to vysvetľoval učiteľ fyziky t.j. nechytajte ma za toto číslo, môžem si to pamätať zle s tým, že číslo bolo určite pod 50%), teda keď k tomu prirátame straty pri prenose, tak tu máme problematický a neefektívny systém.

Inými slovami potrebujeme maximálne lokalizované zdroje energie, ktoré sa prakticky zaobídu aj bez paliva a to, žiaľ túto požiadavku slnečné a veterné elektrárne nespĺňajú.

Čo máme a potrebujeme v financiách?

Súčasný finančný systém je nielen dlhová pyramídová hra t.j. masívny zákonom posvätený podvod na ľuďoch, ktorá narazila na hranice tejto planéty, ale sú v nej prítomné aj menšie podvody napr. rehypotekácia striebra a zlata t.j. myslíte si, že v banke alebo v (austrálskej) mincovni, či inde, máte fyzické zlato a/alebo striebro na účte (je jedno či na alokovanom alebo ne-alokovanom), ale inštitúcia to predala aspoň 3 ďalším entitám s tým, že jedna entita to použila na výrobu tovaru. Toto teda v praxi znamená, že vlastníte dlžobný úpis (nezameniť to s dlhopisom) a inštitúcia, ktorá ho vydala sa nemusí k tomu dostaviť, a to je dôvod prečo kupujem drahé kovy a nechávam to v úschove u seba.

Riešením je nielen prechod na drahé kovy a kryptomeny (tie sa ľahšie a rýchlejšie prenášajú na väčšie vzdialenosti), ale aj na decentralizované financie, kde všetci vedia, ktorá peňaženka čo robí, t.j. predchádza podvodom, krádeži a zachováva sa relatívna anonymita (anonymita je vždy relatívna) s tým, že ak sa to realizuje cez P2P systémy, tak zdanenie transakcie je problematické (dá sa to zakázať, ale aj v lepšom prípade je to márny pokus).

S pozdravom

Oracle 911

Výzva: prosím začnite čítať hrubé knihy (je to fuk s ktorými začnete), v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci.

Poznámka: Diskusia je nižšie a je otvorená.

6 thoughts on “Čo by malo prísť, lebo potrebujeme a čo by som chcel mať

  1. Zlato a striebro nakupujem na Nemeckej stránke auragentum, a posledný týždeň klesli ceny zlata aj striebra o hodný kus dole. Nákup je bezpečný a dodanie tovaru ktorý je skladom trvá od zaplatenia cca 4-5 pracovných dní. Chcem sa opýtať, tá cena je tlačená umelo dole preto aby veľký hráči stihli nakúpiť čo najviac ? Zbavujú sa predražených nehnuteľností a nakupujú podhodnotené cenné kovy ?

    Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s