Toto už nechcem viac počuť ohľadom kryptomien

Čo konkrétne?

Výhovorky: “kryptomeny sú príliš komplikované” a “kryptomeny nemajú budúcnosť”.

Dôvod: v africkom Kongu utečenci založili ekonomiku na Bitcoine a tak sa dostali do čela práve prebiehajúcej digitálnej revolúcie.

Inými slovami niekde v africkom učeneckom tábore t.j. v zapadákove utečenci pred sopkou, ktorí asi pred storočím žili v prvotnopospolnej spoločnosti robia to, čo členovia geneticky asi najstaršieho národa považujú za “príliš ťažké a komplikované” (genetické vyskumi dokázali, že národ okolo Karpát je jedným z najstarších). A nerobia to len utečenci s chytrými telefónmi v Kongu, ale aj Nigérijci, ktorým pomohlo v podnikaní a zvýšení životného štandardu, a preto to robia napriek vládnemu zákazu (článok BBC a Premium Times). Takže dámy a páni toto nie je “príliš ťažké a komplikované”, ale vy ste príliš pohodlný, leniví a neochotný sa učiť a preto buďte radi, že vás neposielam do čerta, tam kde slnko nesvieti alebo do teplých krajov (kde hrozí, že budete musieť platiť s kryptomenami). Dodávam, že sú tu diskutéri, ktorí veľmi radi pomôžu a poradia. To je prvá séria vecí.

Druhá séria vecí je to, že Bitcoin istý čas bude stúpať na hodnote a to kvôli Taproot zlepšováku (chápem prečo to nazvali hlavný koreň), ktorý nielen zjednodušil a urobil lacnejším transakcie, ale aj urobil ich aj bezpečnejším a rýchlejším. Nehovorím, že Bitcoin tu bude naveky, lebo sa musí očistiť od nelegálnych aktivít a keď sa to nepodarí, tak patrí na smetisko dejín, ale tvrdiť, že to je pre idiotov a že sa to prepadne môže buď len obmedzenec alebo niekto zle informovaný či niekto za to platený. Dôvodov prečo to tvrdím mám dosť:

 • Ten schválený americký rozpočtový zákon, ktorý nariadil dať do reálnej ekonomiky 1,9 (reálne 5) bilióna US$ (1 900 000 000 000 US$) t.j. rozhodli sa z US$ urobiť toaletný papier a ak doteraz nikto nepredával US$ a neprechádzal na alternatívne meny v medzinárodnom obchode, tak to teraz urobí.
 • EverGrande oficiálne skrachoval a tým pádom jeho zahraničné US$ dlhopisy sú bezcenné t.j. odpálil dlhopisový trh a vzhľadom na to, že to je developer a vlastník nehnuteľností aj mimo Čínu napr. Austrália, USA a Kanada, tak odpálil aj trhy s nehnuteľnosťami.
 • EverGrande nie je jediná Čínska firma, ktorá robila “kreatívne účtovníctvo”, lebo robila to aj Kangmei Pharmaceutical (KSB správy) t.j. ak doteraz dôvera v čínskych firmách a dlhopisoch nebolo pod bodom mrazu, tak teraz už určite sú. Dodávam, že inváziou na Tchaj-wan Čínske vedenie chce odviesť pozornosť od domácich problémov (nedostatok paliva, elektrickej energie a kalamitných situácií), ale tento pokus im vyjde pekne draho.

Zaujímavé je, že aj znamenia hovorili jasnou rečou: Čína ako ju poznáme zanikne, od čiernej labute cez hmyz odniekiaľ a netopiere počas dňa až po sneh v auguste bolo prakticky všetko.

Čo sa týka €, tak sa to na istý čas posilní, ale po tom buď sa prepadne pod čiernu Zem alebo sa stane menou Západného Nemecka a Hanzových miest.

Aktualizácia: Podľa vyhlásení Austrália je ochotná ísť do vojny kvôli Tchaj-wanu proti Číne na strane USA. Ak sa to stane, tak všetky aktíva EverGrande a ostatných čínskych subjektov v Austrálií, USA a v Kanade budú zabavené. Čo to asi urobí s trhmi?

S pozdravom

Oracle 911

PS: Tento týždeň Otázky a Odpovede nebudú.

Výzva: prosím začnite čítať hrubé knihy (je to fuk s ktorým začnete), v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci.

Poznámka: Diskusia je nižšie a je otvorená.

34 thoughts on “Toto už nechcem viac počuť ohľadom kryptomien

 1. Že si ti utečenci nezvolili raději LTC, nebylo by to lepší pro menší platby? Sám mám hlavně xrp, pak trochu btc, xlm, ltc a etc. Držím se částečně rad oracla. A kdysi jsem nakoupil elekctroneum ETN. ETN, podle jejich reklam, by chtěli být hlavně pro malé platby mobilem, ale je to naprosto centralizovaná měna, kdykoli můžou koloholi odříznout od jeho tokenů. Sám jsem měl při tzv. identifikaci od nich na více než půl roku zablokovaný přístup do své peněženky vedenou u nich na webu.

  Páči sa mi

 2. Kolik teď reálně stojí jedna platba Bitcoinem, pokud člověk nečeká na nejvýhodnější čas mimo špičku?
  Myslíš, že má smysl kupovat Bitcoin třeba i po 1mBTC měsíčně?

  Páči sa mi

  • problemom vysoko letalnych virov je, ze maju problem sa rychlo rozsirit, je to prakticky nemozne, samovyvazovaci mechanizmus v praxi. Tak isto aj prepuknutie eboly o ktorom tam pisu, zomrelo 12 z 16 ludi, co je strasne cislo, na druhej strane, je to naozaj malo ludi.

   Páči sa mi

 3. Mimo tému, prosím o názor ohľadne Bielorusko vs. Eú. Lukašenko vracia úder Poľsku, zhadzuje masku a stavia sa do pozície diktátora, využíva plynovod jamal. Útok je samozrejme vedený na Putina zo všetkých strán ako strojcu. Je Lukašenko naozaj taký narcisticky s prepáčením debil? Že si odstreli jedinú obranu? Ako to vydite? Ďakujem za váš názor.

  Páči sa mi

  • Prečo si myslíš, že sa Lukašenko stavia do role diktátora? On ním de facto aj je, ale Poľsko s tým nemá nič. Len musí nejako reagovať sa tie protibieloruské sankcie. Oni to skôr preháňajú Poliaci a EÚ.
   Lukašenko bráni len svoj štát a národ. A diktátora z neho robí najmä 5-ta kolóna. Aj teraz sa tam premávajú v pohraničí nejakí mimovládkari zo zahraničia (hovoria po anglicky) a usmerňujú tok migrantov smerom k hranici. Ťažko povedať, odkiaľ sú, ale Bielorusi to nie sú. Takže opäť podraz na Lukašenka, lebo niekto ich platí, zadarmo by tam asi nešli.
   To, že spomenul aj Jamal (prečítaj si jeho reč), nie je rovno odstavenie, to by mu Gazprom a Putin nedovolili, ale ako eso v rukáve a upozornenie dobré. Bielorusko sankciami stráca príliš veľa a nemá také možnosti, ako Rusko. Ale brániť sa musí. A kvitujem Lukašenkovi, že sa nedal Západom kúpiť!

   Liked by 3 people

 4. Ahoj Ori,

  tento článok si mal dať ľuďom pred 2 rokmi… tým nechcem povedať, že je neskoro na kúpu krypta, avšak treba mať na zreteli, že sa postupne blížime ku koncu obdobia rastu, po ktorom spravidla prichádza dlhodobá fáza prepadu. Nehovoriac o tom, že kedy je ideálne vziať aspoň časť profitu. O tom, že ktorú menu kupovať, je na samostný článok. Povedzme, že niekto kúpi top (nech sa to lepšie počíta BTC po 100 000usd) a cena spadne o 80% asi ti veľmi nepoďakujú, nakoľko pochybujem, že budú mať nervy to držať ďalšie 3 roky.
  Áno, dá sa zarobiť aj na prepade, avšak ak má niekto problém, čo i len nakúpiť pochybujem, že bude vedieť shortovať. Moje odporúčania sú:
  1. Kupujte len toľko koľko si môžete dovoliť stratiť a akoby rozlúčiť sa s tými peniazmi.
  2. Nekupujte meny, ktoré sú na ATH (dosiahli vrchol), áno môžu rásť ale o to viac zvyšujete šance, že kúpite top.
  3. Rýchle peniaze sa dajú zarobiť s tzv. Meme coinami alebo cez NFT (Ale aj stratiť) sú to všetko tzv. psie meny, zajace a čo ja viem čo ešte.
  4. Objavuje sa problém s podvodmi ohľadom USDT (Tether), ktorý bol krytý aj zdrojmi skrachovanej firmy) BTC a ETH je rastú len vďaka peniazom z Tetheru.
  5. Ide obdobie, kedy je vysoko pravdepodobné (avšak nie 100%isté), že príde k výstrelu XRP a XLM – ak by k nemu došlo, treba brať profit (Lechce nabil, lechce pozbil)
  6. Blíži sa spustenie Flare networku (SGB, Spart token), kde je možné delegovať inflačné tokeny a každý týždeň zarobiť nejakú čiastku v závislosti od delegovaného obsahu.
  7. Keď je bull run a čokoľvek kúpite, tak to pôjde hore- preto treba predávať a brať aspoň časť profitu.

  Ďržím palce.

  Páči sa mi

  • Odhadol by som ta, ze si na trhu max 2 roky…
   Vidina penazi a nepochopenie novej industrie….
   Samozrejme, aktivity v krypte su na to, aby bol profit.
   Podanie velmi jednoduche a zavadzajuce, co nebolo ucelom Oracla. /ste na tom v tejto branzi prirovnako 🙂 /
   Je to investicia ako hociaka klasicka, len…kedze je to mlade , ma to vysoku volatilitu.
   A preto je to zaujimave.
   Nalezitym permanentnym studiom /co kupujem, na co to sluzi, komu to sluzi, globalny aspekt, klasicke trhove analyzy/ a trpezlivostou , je profit isty.
   Minimalne ochrana pred prebiehajucou inflaciou…
   BTC je jedno kolko stoji.Je to buduce podkladove aktivum sveta. V pomere ku zlatu bude 1/3 podladovych aktiv tvorit BTC.Takze nesledujem kolko mam BTC, no momentalnej meny v nom investovanej.
   Takze ak mam 10k € k dispozicii, 60% drzim v btc na dlho a 4k mam na riskantne investicie…A to je 10k coinov co su k dispozicii.
   A tu uplatnim prieskum fundamentu toho-ktoreho projektu.Zhmotnenim kazdeho projektu je coin.
   A ten moze byt Ponzi schema /psie coiny/ , alebo nieco co stimuluje rozsirovanie novej technologie /trebars Helium, kde si odmenovany za vytvaranie hardwaroveho uzla v sieti sluziacej k praktickemu zivotu/.
   A tieto mlade projekty-zmysluplne , vacsinou “vystrelia” v tisickach %.
   Takze ak vies analyzovat…i sedliackym rozumom…nestratis sa, ba…i zarobis.

   Páči sa mi

 5. Na hry bandstrelského typu je pro gojimy vždy pozdě. Smiřte se s tím, že jste otroky dobrovolného mamonu, který vaše zdroje požírá trvale a důkladně, (lhostejno zda koruny, doláče či bitkojny).

  Páči sa mi

 6. Súhlasím s týmto článkom. Ale pravda je aj taká, ako vyššie popisuje kolega PJ135, že teraz sa BTC veľmi neoplatí kupovať a ozaj nie je čistý. Pri jeho ťažení sa spotrebuje veľa el. energie a tým je jeho hodnota vlastne meraná.
  Treba sa pustit do iných mincí a tam sa už dá stavať. Napr. spomínaný Ripple, Theta, Cardano, ale aj LTC.
  Vďaka za osvetu.

  Liked by 1 person

 7. “inváziou na Tchaj-wan Čínske vedenie chce odviesť pozornosť od domácich problémov”
  ktore vedenie, to na strane usa alebo to “na strane ciny”? nie je to len dalsie rincanie zbranami aby odviedli pozornost, alebo realne planuju utok?

  Páči sa mi

   • blbo som napisal otazku, ospravedlnujem sa

    bolo to myslene tak, ze v cine su dve hlavne skupiny, komsomolci ako pindosi spolupracujuci s elitou usa a potom druha skupina okolo xi jingpinga. Panarin to oznacuje ako trockisti vs Stalinisti. ta druha skupina okolo jingpinga vyhrala aj 6. plenarne zasadnutie ciny a jingping si udrzal vedenie.

    ktora z tychto dvoch skupin chcu invaziu na tchajwan? akoze logicky, ak komsomolci spolupracuju s elitou usa, ktora chce tchajwan vojensky branit, tak idu navzajom proti sebe, cize moze to byt zamer vyvolat vojnu a oslabit cinu. ak to chce jingping, tak ze by si nebol vedomi nasledkov kam tymto krokom vedie cinu?

    ak je to niekde v texte spomenute, ospravedlnujem sa, niekedy mam zatiahnutu rucnu brzdu. ak je to na dlhsie, kludne to daj do tvojej rubriky otazky a odpovede, dakujem

    Páči sa mi

 8. Bitcoin neriesim, pre mna nema ziadnu okrem spekulatovnej hodnoty. Algoritmus ktory vyuziva pri autorizacii transakcii je tzv plny konsenzus, preto je autorizacia transakcii taka dlha. A cim viac bitcoinov, tym je dlhsia( exponencialne). Je to had, co si poziera chvost.Z hladiska platidla v obchode nema ziaden vyznam, je to skor priekopnik mimo system.
  Odporucam pozriet si videa ohladne technologie/ algoritmu hashgraph( M. MALONEY). Ked vypnu net a elektrinu, budete mat houno a nie bitcoiny. Go physical!

  Liked by 1 person

  • Si vedla jak ta jedla. Ato len preto, ze si neinformovany.Cely blockchain bitcoinu /a ktorykolvek/ si strcis do par gigabytoveho kluca…
   Ak vypnu elektrinu, nebude to na vecnost.Leda ze by civilizacia skoncila v jadrovom mraku.
   Takze cele to rozbehnes znova …z jedneho usb kluca…presne v tom stave ako to bolo.
   Plus …dnes sa daju taketo informacie zakodovat do DNA….
   Takze????

   Liked by 1 person

   • Obchod na druhom konci sveta robit uz zrejme nebudeme. V novej postkoronovej ekonomike na to nebude dovod. Zrejme tu bude nejaky system zuctovania a la kryptomeny( virtualna uctovna kniha). Ale som si isty ze v spravnej chvili s tym pride vlada a zakaze/ obmedzi bezne kryptomeny. Ich hodnota potom klesne. Mne sa system hashgraph pacil a mam dojem , ze sa dost vyuziva aj v priemysle. System bude nakoniec zvoleny najrobustnejsi a nie ten, co si zelame( lebo mame nainvestovane).

    Páči sa mi

  • Krátkodobé hradisko finančného zisku z krypta je jasné, ale dlhodobý koncept PREČO krypto je v zjavnom rozpore so slobodou jednotlivca.
   Kryptomeny – peniaze, akékoľvek, sú predsa základom systému sociálneho kreditu, ktorý funguje v Číne ( centrum GP ) a “ich” plán je takto digitálne zotročiť celé ľudstvo.

   Preto z koncepčného hľadiska nepoužívam a neriešim kryptomeny Sloboda moja a mojich detí je mi prednejšia ako mamon zisku a podpora krypta.

   Jedine anonymná fyzická forma platidla bez nutnosti akéhokoľvek overovacieho systému cez internet je SLOBODA v pravom slova zmysle.

   PS: Kto ovláda internet 🙂 ? DNS servre, jadrovú infraštruktúru, protokoly… 😉

   Liked by 1 person

 9. Nemôžem si pomôcť, ale vy chalani isto nepatríte medzi obyčajných Slovákov, z ktorých veľká časť nemá žiadne úspory, tak ako napr. ja dôchodkyňa /slobodná matka/, vavi! Neviem či si to uvedomujete, som z toho celá hin, že v akých intenciách rozvádzate debatu!

  Páči sa mi

  • Netrápte sa, nie sú tu len mladí čo fičia na kryptomenách. Ja mám malú chalúpku, záhradku, sporák na drevo, drevo, studňu, pílu motorovú ale aj ručnú, kosačku aj ručnú kosu. A nikdy sa nevzdávam. Rajčinky si vypestujete aj na balkóne alebo okne :-), zemiaky aj v mechu a topinambury hocikde. Plus všetko čo poskytuje matka príroda pre našu obživu bez nášho pričinenia.

   Liked by 4 people

  • To bolo na margo nárekov ohľadom komplikovanosti, a odložiť 10€ na nákup na XRP, Tfuel, Stellar (XLM), Hot mohol urobiť každý, a SW peňaženky sú prakticky zadarmo. To je prvá vec.
   Keď to dokáže niekto urobiť v Africkom zapadákove majúc nižšiu alebo rovnakú životnú úroveň ako my, tak to nie je problém peňazí…

   Liked by 1 person

  • Tiez som mal kedysi LEN dlhy…a nie male.
   No tie si aj ponecham….Nedlzim ludom, dlzim bankam…
   Pockam az spadnu…
   Zadara nic nie je, je za tym praca a studium po praci a experimenty so stratami.
   Nikdy nie je neskoro.

   Liked by 1 person

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s