Ako je to vlastne s tou Veľkou Moravou?

Vašek sa ma pod článkom č. 43 v rubrike Otázky a odpovede opýtal, že ako som myslel obnovu Veľkej Moravy. Vzhľadom na to, že je to dosť rozsiahla téma a plánoval som jej venovať článok, rozhodol som sa vyhovieť tejto žiadosti. Dodávam, že uzávierka do rubriky Otázky a odpovede bude v utorok o 21:00 hod. Kto bude meškať, bude musieť počkať do ďalšej stredy.

Trocha histórie a genetiky

Málokto vie, ale podľa haploskupín na chromozóme X a ostatných genetických znakov vedci došli k záveru, že obyvateľstvo Uhorska, Čiech, Moravy a ostatných slovanských zemí nie je len geneticky príbuzné, ale prakticky totožné s obyvateľstvom z čias neolitu. To je prvá vec.

Druhá vec je, že Veľká Morava bol rozsiahly štátny útvar, ktorý nemohol byť riadený bez jednotnej prípravy kádrov a bez písomníctva, takže Cyrilovi a Metodovi môžeme ďakovať iba za máločo.

Tretia vec je, že obyvateľstvo na území Veľkej Moravy bolo sústavne vystavované vojenskej a kulturologickej agresii zo strany globálneho zákulisia (GP), nemecky hovoriacej šľachty a tiež aj takými slobodomurármi, akým bol Kazinczy. To malo za následok, že centrálna časť Veľkej Moravy, resp. Uhorska bola preprogramovaná na Maďarov.

Posledná vec je, že Nitra resp. Nitrianske kniežatstvo bolo jedným z významnejších centier, okolo ktorého sa sformovala Veľká Morava ako štátny útvar. Neskôr jeho rolu – kvôli historickému vývoju (agresia Frankov a hlavne Nemcov) prebral Budín.

V praxi to znamená, že:

  • Sťahovanie národov – ako to tvrdia historici (či skôr hysterici?) – sa nekonalo.

  • 100% Maďar je z 80% Slovan, 18-19% Rumun a Nemec a zvyšok je ktoviečo.

  • Obsadenie Uhorska Maďarmi je historický mýtus.

  • Maďarčina je upravená zmes slovanských slov, tureckej tvorby slov a fínskej skladby viet.

  • Neexistovala etnicky čistá maďarská šľachta, len uhorská.

Čo to znamená pre obnovu Veľkej Moravy?

Že sa to neobnoví v tej forme, ako to bolo pred cca 1000 rokmi, a to už len kvôli tomu, že „dvakrát do tej istej rieky nevstúpiš“. Čo sa ale obnoviť môže sú pravidlá, algoritmus a ciele riadenia na bývalom značne rozšírenom území Veľkej Moravy. Čo znamená, že to bude blok štátov, ktorý bude tvorený krajinami V4/B9 – hlavne keď sa Slovákom znechutia západné spôsoby a u Čechov sa prejaví alergia na „Sudeťákov“ a ich snahy o obnovu Rakúsko -Uhorska.

S pozdravom

Oracle 911

Výzva: prosím začnite čítať tlsté knihy (je to fuk s ktorou začnete), v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci.

2 thoughts on “Ako je to vlastne s tou Veľkou Moravou?

  1. V suvislosti s týmto článkom za ktorý ďakujem ma napadá informácia od pjakina ze maďarsko je historický štát ( preto podpora Orbána od gp) ale napríklad ČSR bol umelo vytvoreny štát. Nevidis v tom rozpor? Okrem toho by som sa chcel opýtať či sa v súčasnosti niekto z vedeckej obce zaoberá pôvodom Madarov a Slovanov. Vďaka.

    Páči sa mi

  2. Spätné upozornenie: Otázky a odpovede č. 44 | Blog o verejnom živote a problémoch Slovenska

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s