Perfektné duo

Nemám na mysli skupinu komediantov alebo hudobníkov. Mám na mysli duo slovenských politikov, ktoré zásadne zmení fungovanie Slovenska, silový pomer rôznych klanov a záujmových skupín. Dámy a páni: duo Fico -Mečiar. Dúfam, že ty drahý čitateľ prepáčiš toľko teatrálnosti.

Prečo?

Ani jeden z nich nie je liberál (v žiadnom zmysle slova), ani jeden z nich nie je nováčik, obaja chápu tak vnútornú, ako aj globálnu politiku, obaja sú chápajúci patrioti, to je to, čo ich spája a v čom sú podobní. Líšia sa v 2 veciach:

  • Ideológia t.j. politické zázemie (Fico -sociálny demokrat, Mečiar -konzervatívec).

  • Fico nedávno medzi riadkami ohlásil nielen to, že bude vychovávať nástupcu ale bude vychovávať nové kádre (v tomto článku sa poriadne, oprávnene obul do opozície) a toto z nejakého dôvodu Mečiar nestihol urobiť.

To znamená, že obaja majú podporu globálneho zákulisia a miestnej periférie.

Čo je potrebné vykonať predtým?

Očistiť Mečiarovo meno, odpísať liberálov, liberalizmus. Zbaviť sa poskokov americkej ambasády, to je podstatná časť procesu skôr, než sa návrat Mečiara ohlási. Pritom treba si uvedomiť 3 veci: Mečiar momentálne pracuje hlavne v zákulisí (sem tam dá nejaké interview pre alternatívu, prípadne sa zúčastňuje dákej konferencie). Aj po ohlásení jeho návratu bude šedou eminenciou, ktorá sem tam niečo ohlási; Fico vie čo robí Mečiar ale taktne o tom mlčí (ja to môžem povedať na plnú hubu, lebo som len bloger) a to, čo som hore vymenoval sa deje. Všetky tieto procesy, kroky sú naviazané tak na globálne procesy, ako aj na konsolidáciu riadenia slovenských médií, preto časový interval bude dlhší.

Ako sa to prejaví?

Vo vzťahu k záujmovým skupinám: bude výberový konkurz v ktorom sa bude rozhodovať ktorý variant postupu bude schválený, pritom každý z týchto návrhov bude primárne patriotický.

Vo vzťahu k politickým stranám: bude tzv, scenár „dobrý policajt, zlý policajt“ keď bude potreba tak Mečiar postraší s Ficom a naopak.

Čo sa týka národa (presnejšie davu lebo väčšina ľudí stále žije podľa tradícií, súdi podľa autorít), preň to bude štandardné politické divadlo aké vidíme na Západe.

Čo to bude znamenať pre opozíciu?

Členovia liberálnej opozície sa odhalia ako zradcovia národa, pre ktorých osobné výhody majú vyššiu prioritu ako národné záujmy. Hovorím to na základe skutočnosti, že z jednej strany sú to usvedčení zločinci (Kiska na to papier má, Fico Kollára nazval mafiánom a pedofilom, Sulíka ožranom). Z druhej strany opozícia má dohliadať na vládu, pokladať alternatívy a za každých okolností chrániť národné záujmy.

Kotleba, ako projekt buď sa „dá na ľad“ na čas neurčitý, alebo nadobro sa odpíše v závislosti od toho, ako sa Mečiar osvedčí (to, že projekt vedie schopný politik ako Mečiar, nie je 100% zárukou na úspech).

Čo sa týka ostatných politických strán, tie ktoré nemajú stranícku štruktúru a regionálne organizácie, buď postupne zaniknú alebo vybudujú adekvátnu kádrovú bázu. Podotýkam, ak je to strana jedného človeka ako SaS, OľaNO či Sieť, tak tieto podmienky budú pre ne likvidačné.

S pozdravom

Oracle 911

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s