Fico cvičí Aikido?

Priznávam sa, že Ficov krok ma prekvapil a myslím si, že nie som sám. Zo spätného pohľadu aj tento krok dáva zmysel, lebo nielen znemožňuje liberálnu opozíciu a p-rezidenta Kisku, ale aj rieši množstvo problémov, ktoré vznikli kvôli činnosti liberálnej 5. kolóny vo vnútri koaličných strán.

Prečo to hovorím a čo sa rieši?

Zatváril sa ako Putin a to len tým, že ponúkol svoju demisiu p-rezidentovi Kiskovi za vlastných podmienok. Putin pracuje tak, že najprv ponúkne pre oboch výhodné riešenie (to Západ vyloží ako slabosť), potom ruské podmienky sa postupne zhoršujú. Nepoznám prvé ponuky, ale táto ponuka bola kvôli podmienkam likvidačná pre p-rezidenta Kisku, lebo:

 • Ak by ju neprijal, tak v podstate by nielen urobil z huby ritný otvor aj u liberálnych voličov, ale aj odpíše celý projekt „občiansky prezident“.

 • Prijal a preto sa nielen odpíše projekt „občiansky prezident“, ale aj ho roztrhá opozícia spolu s pánkom (ktorý aj napriek tomu, že bol spoluúčastníkom debaklu za nič nenesie zodpovednosť a preto Kisku exemplárne potrestá). Pritom Fico prinútil Kisku nielen vymenovať ako svojho nástupcu Pelegriniho (v ktorom vidí aj budúcnosť strany), ale aj preniesť pri tom túto reč. A ešte sa niekto čuduje, prečo som napísal o tomto obrázku, že Kiska sa tvári ako by šiel na vlastnú popravu?

Po tom, čo odhalil kto za koho kope dosiahol toto:

 • Fico sa môže venovať ideologickej činnosti t.j. vypracovať národnú stratégiu spolu s novým straníckym/volebným programom a pritom bude vládnuť z pozadia;

 • získal čas na oddych a možnosť na dvojročnú predvolebnú kampaň (Kaliňák bude môcť prebudovať stranu);

 • znemožnil liberálnu opozíciu (Matovič a spol. len šteká a žerú sa medzi sebou);

 • zariadil, aby nejaká pomsta amerických štátnych/regionálnych elít išla mimo nás;

 • Bugárovi pomohol sa zbaviť liberálneho krídla vo svojej strane.

Tu sa zastavím, lebo som nesprávne zhodnotil Bugárov postup. Myslel som si, že to spackal, ale v skutočnosti manévroval tak, aby získal bianko šek a tak liberálne krídlo mu už neprekážalo. Ako náhle to dosiahol, tak po rokovaniach o predčasných voľbách Fico oznámil, že podá demisiu za svojich podmienok. Čo nielen prekvapilo každého, ale poriadne vytočilo nielen liberálnu opozíciu, ktorá robila cirkus na uliciach, ale aj liberálne krídlo Mosta (ktorá znemožňovala Most) viď reakcia Žitňanskej a Šebeja. Pritom činnosť liberálnej 5. kolóny sa dá charakterizovať dvoma slovami: protinárodná a vlastizradná.

Čo sa bude teraz diať?

Ak sa neudeje ďalšia krvavá obeta, tak liberálna opozícia sa s konečnou platnosťou zdiskredituje lebo už aj z Bruselu sa ozývajú, že to prehnali. A podľa toho čo robí Mečiar, tak ĽSNS sa premení na konzervatívnu stranu (dávnejšie som spomínal, že Mečiar sa bude profilovať ako konzervatívny politik a že je tu možnosť toho, že preberie riadenie nad už existujúcou stranou).

S pozdravom

Oracle 911

PS: Mám dojem, že o odchode do úzadia (na určitý čas)  Fico už nejakú dobu  uvažoval a keď sa mu naskytla príležitosť, tak ju aj vzal.

PS2: Dôvod prečo je dnešný článok tak krátky je prostý: nechcem neustále opakovať dookola to isté.

5 thoughts on “Fico cvičí Aikido?

 1. Význam slova Aikido sa dá voľne preložiť ako cesta harmónie energie (Ai – harmónia, jednota; Ki – energia, duch; Do – cesta). Je typické najmä stratégiou obrany založenej na neinvazívnom odvrátení útoku a následnom zabránení ďalšej konfrontácii (väčšinou formou znehybnenia útočníka tzv. „pákou“ na lokálne miesto). Myšlienkou aikida je neagresivita, ktorá vníma boj len ako poslednú formu riešenia konfliktov. Na rozdiel od ostatných bojových umení má aikido chrániť zdravie nielen obrancu, ale aj útočníka. Cvičenie tohto bojového umenia má rozvíjať cvičiaceho jedinca po fyzickej aj psychickej stránke.

  Páči sa mi

 2. Myslím že to Fico dobre vyriešil a teraz jeho odchod nevyzerá ani nelogicky. Takže vnútrostranícka opozícia voči Pelegrinimu ani nemohla vzniknúť. Pelegríny mal jediný odvahu ísť do práce/boja.

  Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s