Čriepky do mozaiky č.1

Dnes skúsim niečo nové. Nebudem sa venovať jednej téme, ale prinesiem niekoľko správ a okomentujem ich. Neviem, či to bude pravidelná rubrika a nakoľko sa ujme, ale za pokus to stojí. Napokon – treba skúšať nové veci, ak chceme rásť.

Viete z koho si na 1. apríla vystrelili?

Z Clintonoidov, a tento kanadský žartík bol dopredu ohlásený. Totiž centrálna banka centrálnych bánk, ktorá sídli v meste Basel vyhlásila zlato za aktívum bez rizika, t.j. emancipovala ho na úroveň amerických štátnych dlhopisov. Keď to skombinujeme s tým, že americká vláda a centrálna banka tlačia dlhopisy a monetarizujú ich len kvôli tomu, aby celý finančný systém neskolaboval, tak môžeme povedať, že sa našlo čiastkové riešenie – tak na preformátovanie elít USA, ako aj finančnej krízy.

Kto je najväčší nepriateľ EÚ?

No samotní úradníci a papaláši sediaci v Bruseli – pretože nielen schválili článok 13, ale aj zrušili špeciálnu daň na zahraničné obchodné reťazce (reakcia Danka), vykastrovali opatrenie proti dvojitým potravinovým štandardom, de facto zakázali automobily s vnútorným spaľovaním a vyviedli i ďalšie hlúposti, ktoré som nespomenul. Inými slovami – Brusel robí všetko preto, aby sa stal irelevantným, t.j. preformátovanie EÚ ide tak, ako má.

Viete čo je pre Američanov veľké prekvapenie?

Keď Rusi dokážu, že aj oni vedia robiť civilný high-tech. Samozrejme, západná propaganda ani necekne – veď sme pre ňu podľudia.

Viete čo je protijed na tú plánovanú debilizáciu, ktorá tu prebieha?

Domáce majstrovanie, ktoré ak nie je rovno podporované perifériou globálneho zákulisia, tak aspoň ním nie je brzdené. Dobrá správa z pohľadu prípravy budúcich kádrov.

Viete čo sa deje v Líbyi?

Generál Haftar ju pomaly ale isto oslobodzuje, a nebude dlho trvať, kým Rusi a Kaddáfyho deti s tichou podporou európskych elít dajú krajinu do poriadku.

Nejaké správy z „domova“?

Rakúske elity, resp. ich časť zaútočili na zdrojovú bezpečnosť Slovenska cez Krönen Zeitung, keď v súčinnosti s Progresívnym Slovenskom vykreslili Mochovce ako atómovú elektráreň pred výbuchom. Našťastie, Zeman predišiel ďalším útokom z rakúskej strany, keď van der Bellenovi daroval topánky s komiksovou potlačou. Inými slovami – cez darček im vynadal do sopliakov/pubescentov, ktorým ich veľkopanské sny premieňa na nočnú moru, a to len tým, že ozvučuje snahy Rakúska silou – mocou sa pripojiť k V4, a tak vynáša na svetlo sveta snahy viedenskej elity ovládnuť V4/B9/Medzimorie. Samozrejme, nebol by politikom keby zostal len pri „napomínaní neposlušných deciek, ktoré sa pletú pod nohy dospelým, ale na naplnenie svojich veľkopanských ambícií už nemajú“, ale aj ponúkol alternatívny rámec spolupráce – t.j. buď nás budú brať ako rovnocenných partnerov, alebo na obnovenie Rakúska-Uhorska nech radšej zabudnú, lebo im to „osladíme“. To ale znamená, že celá vec bude stabilnejšia, ako globálne zákulisie predpokladalo. Dodávam, že ako sa veci javia, tak Česko a Slovensko do obnoveného R-U nebudú vstupovať zvlášť, ale ako obnovená neformálna ČSR.

S pozdravom

Oracle 911

Výzva: prosím začnite čítať tlsté knihy (je to fuk s ktorou začnete), v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci.

6 thoughts on “Čriepky do mozaiky č.1

 1. myslím že forma aj obsah sú výborné. určite to zaujalo a najmä odkazy sú, ako vždy, užitočné. dovolím si tiež vyzdvihnúť napredovanie v oblasti štylistiky a formulácie viet…(to len na okraj). ostávam stálym čitateľom.

  Páči sa mi

 2. Z pripravovaného diania pár poznámok.
  1. PS = SDKÚ 2.0
  2. Ak prezident/ nová prezidentka nepodporí odstúpenie od Istanbulskej zmluvy, tak to náležite mediálne využiť…
  3. Rakúsko Zeman s darčekom vybavil na 1, len ozvučiť koho mimovládky za útokom na jadrovú energetiku sú. Vynikajúce mediálne sústo, neurobiť chybu ako pred 20 rokmi s Bohunicami.
  4. Využiť to co tu bolo písané, ze koho vlastne PS zastupuje?

  Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s