Však nás sa to netýka

Kopa ľudí, ktorí neprišli na referendum z 22.01.2023 si toto myslela a kvôli tomuto bola oficiálna účasť okolo 27%. Lenže tento postoj sa nevypláca, o čom svedčí nielen nemecký Pastor Martin Niemöller, ktorý údajne napísal báseň „Keď prišli nacisti po komunistov“, ale aj ostatní, ktorí ignorovali staré príslovie „keď sa nezaujímaš o politiku, tak politika sa začne zaujímať o teba“ a toto, ako dejiny demonštrovali, nedopadne dobre pre ignorantov.

Čo s týmto?

Predtým než začnem rozoberať túto otázku, tak musím povedať, že tieto voľby CIA alebo iná podobná agentúra zas ukradla a skutočná účasť bola okolo 41%, ale toto žiaľ nemôžem potvrdiť, lebo je to len môj intuitívny odhad. Takže miestna liberál-fašistická čvarga robila všetko preto, aby referendum nebolo platné, lebo buď to dali na dátum, ktorý je pred ročným vyúčtovaním, alebo o tom neinformovali či informovali o tom, ako o „Ficovom referende“. Lenže toto predstavuje resp. bude predstavovať pre nich problém, ktorý nebudú schopní nijako riešiť. Ide totiž o to, že oficiálna nízka účasť v ich očiach vyfarbila Slovákov ako ovce, ktoré môžu do nekonečna a do krvi strihať (keď si niekto myslí, že teraz je zle, počkajte do budúceho mesiaca), ale toto je mylná predstava, lebo ako som napísal v minulosti (parafrázujem), že síce na chrbte Slovákov sa dá štiepať aj drevo, ale nesmie sa zatnúť do živého. Lenže oni nielen sústavne zatínajú do živého, ale teraz sa chystajú úmyselne zatnúť pekne hlboko do živého a toto neskončí pre nich dobre, lebo prinajmenšom odštartujú ďalšie kolo protestov. Táto situácia sa dá využiť na to, že sa poukáže na dosť nepríjemné aspekty reality, t.j. nielenže nám vládnu zločinci, alebo neschopní ťuťmáci, či neschopní zločinci, ale aj celý systém je zločinný s tým, že vyhnanie tejto čvargy ešte negarantuje to, že ďalšia vláda bude dobrá, a preto je lepšie vziať si vlastné záležitosti do svojich rúk.

Čo sa môže stať?

To, že v marci sem vstúpi niektoré vojsko zo susedného štátu a začne chytať túto čvargu, lebo prinajmenšom dvaja členovia vlády sa dajú obviniť za zločiny proti ľudskosti resp. za vojnové zločiny a ani „podarená“ aktivistka v prezidentskom paláci (pre koho sa podarila je otázka na dlhé diskusie a kvôli tomu tie úvodzovky) nemusí uniknúť spravodlivosti, lebo stála bokom a neotvorila ústa, pričom výhovorky typu „však som len plnila príkazy/rady poradcov“ len zhoršia jej pozíciu, lebo to znamená, že celé to robila ako súčasť organizovanej skupiny.

S pozdravom

Oracle 911

Výzva: prosím začnite čítať knihy o riadení spoločnosti (je to fuk s ktorými začnete), ktoré môžete zakúpiť aj u vydavateľstva Torden v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci.

Príspevok na chod: Finančne môžete prispieť tu.

Poznámka: Diskusia je nižšie a je otvorená.

111 thoughts on “Však nás sa to netýka

 1. Výborne,Oracle. Vďaka za výstižné slová ! 👍🥰
  Tiež viem o tom (od BS-spiritual),že nám tu bude po uliciach behať vojsko a túto čvargu budú chytať. Ale vraj sa nemáme báť,lebo to nie je naša vojna. Preto pevne verím, že sa naše drahé Slovensko konečne rozsvieti a od týchto satanistov budeme uchránení.

  Páči sa mi

  • No ale ako Bianca (BS-spiritual), tak Jaczkowski predpovedali armadu v uliciach na jesen 2022.
   Jedine vojsko, ktore moze realisticky chytat cvargu je RU armada, t.z. ze ak sa predpovede so sklzom splnia, bude to prave RU armada, ktora prekroci (v tom case) neexistujucu UKR/SVK hranicu… Co by zapadalo do inych predpovedi (neastrologickych) o vyvoji situacie v roke 2023…

   Liked by 1 person

   • To, čo naozaj existuje, je kauzálna následnosť dejov a udalostí. Čas je len druhotná, odvodená, pomocná veličina. To, že čas definovaný cez vývoj udalostí vo svete nie je v súlade s časom definovaným cez nebeskú mechaniku (zle sa odhadujú “časy” budúcich možných udalostí), teda rozladenie sociálneho a astronomického času, je len jedným z prejavov zákona času.

    Liked by 4 people

    • Pokud je pravda, že se vytváří/vytvořil tzv. Kyjevský blok(?) – UKrajina, SR,PL a ČR tak nás nic jiného než volný pád do ruské sféry nečeká což je dobře, bohužel může být vykoupeno potoky slovanské krve na obou stranách. Vyslání vojáků z těchto zemí na ukrajinskou frontu připraví ideální podmínky pro ruský vojenský obchvat těchto zemí a tím se zajistí stav před 1997, o což RF usilovala. A potřetí se kůň donského kozáka(1945,1968, ?), obrazně řečeno, napije vody z Vltavy.
     Ti debilové tady vůbec neví na jaký scénář pracují. Nerušme nepřítele….

     Páči sa mi

 2. Je len niekoľko susedných štátov, ak myslíš Maďarov, tak tí ak by sem prišli, tak najmä kvôli niečomu inému a popri tom by možno zatočili s háveďou … Dúfam, že oni nie. Nové Uhorsko netreba.

  Liked by 2 people

   • V tom Uhersku je zajímavé to, že se tam před 200 lety mluvilo po celém Uhersku slovensky. Maďaři mezi šlechtou převládli až za turecké okupace a to proto, že kolaborovali s Turkama. Kdyby nebyla v Uhersku maďarizace, Slovensko by se táhlo přes celé Maďarsko a Sedmihradsko (Transylvánie) do rumunského karpatského oblouku a Slováků by dnes bylo až 20 milionů.
    V Srbské Vojvodině (a to mě udivilo) ještě před 200 lety mluvili někde na venkově Staroslověnsky (podle Wikipedie).

    Liked by 5 people

     • Vedus, ja mám osobnú skúsenosť takú, že kategoricky píšem komenty na ruských weboch slovensky. A odpovedajú mi Rusi, že sú prekvapený ako všetkému rozumejú ! Odpovedala som im ,že slovenčina je také slovanské ESPERANTO . Túto tézu som dokonca niekedy dávno čítala vo vyjadreniach lingvistov odborníkov na slovanské jazyky.

      Liked by 2 people

      • Za nňa osobne ti gratulujem. 🙂
       Tiež som napísala komentáre na Youtube spevákovi Shamanovi a Viktórii Čerencovej (majú prekrásne texty a hudbu – samozrejme talent od Boha). Hoci som písala po rusky,tak mi poslali poďakovanie,palec hore,alebo srdiečko. 🙂
       Myslím si,že je dobré,keď aj takýmto spôsobom dáme vedieť ruskému národu podporu od nás slovákov. A,že nie sme ich nepriatelia. Toto nepriateľstvo robia politici a SŠA.

       Páči sa mi

      • Ja mám podobnú skúsenosť. Lenže nie z internetu ale z istého festivalu ktorého som sa zúčastnil. Boli tam človekovia zo Slovenska, Ruska, Bieloruska, Bulharska, tuším aj zo Srbska. Komunikácia prebiehala zvláštnym spôsobom. Väčšinou každý vravel rodnou rečou no aj tak sme si dokázali porozumieť. O aký festival šlo nemienim rozmazávať.

       Liked by 2 people

        • Raz som sa rozprával z Ruskou z Omsku tá tvrdí že Slovenčina je veľmi ľubozvučna. Mala aj prednášky, občas bola prekvapená keď niekoľko viet v ruštine bolo možné preložiť do slovenčiny do jednej krátkej vety.

         Páči sa mi

         • Mám podobné skúsenosti s Poliakmi, žil som tam jeden čas na severe, keď sme s kamarátmi hovorili po slovensky, tak po krátkom čase tak zamyslene povedali (viacerí, nezávisle na sebe), že im to znie ako stará poľština. Takže slovenské esperanto, alebo najbližšie ku nášmu pôvodnému spoločnému jazyku.

          Liked by 1 person

    • Inak, Slovák z hranice Srbsko-Chorvátsko (mesto Ilok) Ratko Sudecký (novinár, spisovateľ) tvrdí, že vo Vojvodine a Slavónii žijú Slováci odnepamäti, nie prisťahovaní pred 300 rokmi ako hovorí oficiálna história. Má veľmi zaujímavé prednášky z pohľadu Slováka z Dolnej zeme.
     To len tak na okraj.

     Liked by 2 people

     • Čo myslíš, prečo nás tak systematicky ničia? Naše dejiny, náš štát Uhorsko, kultúru, vieru? Kto sme, že nám mažú pamäť?
      V jazyku si všímať treba staré nárečie ak prejdeš Kysuce, Oravu, Záhorie, atď. veľa zaujímavostí sa dá dozvedieť, popočúvať ľudí z Vojvodiny.
      Pochopiť, že aj parazit bol málo kreatívny ale klamali a prepisovali bez prestania.
      Z maďarčiny:
      Zsír = tuk, v ruštine žiry жир ( žir )
      Ló = kôň , v ruštine лошадь (lóšaď)

      Liked by 2 people

 3. Zdravia ti Oracle.
  Perfektne napísané, no ostalo dosť medzi riadkami. Možno si to zachytil už aj ty , po sociálnych sieťach sa šíri fáma o blízkej mobilizácii záložníkov na Slovensku. To má urobiť Odvolaný Jarko za tichého súhlasu Zuzky. Následne má oficiálna Slovenská armáda vstúpiť do bojov s Ruskom. Ja osobne to považujem za šialenstvo. Tí blázni si myslia že Rusko neodpovie podľa svojej doktríny preventívneho úderu. Nuž nechajme sa prekvapiť. Mimo iné Jarko nemá zákonné právo mobilizovať. Tiež nie je možné vyhlásiť vojnový stav bez vyhlásenia vojny. Naozaj neviem aké hry to hrajú “poradcovia” spoza oceánu. Asi sa im už nechce žiť v USA dnešných dní. Ešte taká perlička, údajne Orbán plánuje v tomto roku vystúpiť z EÚ.
  S pozdravom Peter.

  Liked by 6 people

  • Mňa by tiež veľmi zaujímalo ako to tu diskutujúci vidite s tou “možnou mobilizáciou” či ozaj niečo tá čvarga chystá? Lebo ak áno, tak predpokladám že najprv pojdu po tých, ktorý boli na PVS ako poslední. Čiže koniec roka 2005. Aký je váš názor?

   Liked by 1 person

   • Skúsim ti odpovedať. Posledná várka brancov bola odvedená v sezóne 2002 až 2003. Ročníky ktoré si tým prešli boli výrazne oklieštené. Týmto chlapom je dnes štyridsať a viac rokov. Mnohí majú názory podobné tým našim. Otázka mobilizácie kladie niekoľko otázok. Existujú kasárne kde bude možné zhromaždiť mobilizovaných? Máme výstroj pre mobilizovaných? Máme výzbroj pre pechotu? Tu môžem povedať nie nemáme od čias ministra Galka nemáme. Máme infraštruktúru tipy ubytovanie stravovanie, sociálne zariadenia a riadenie? Aj tu môžem smelo povedať nemáme. Dať to všetko do funkčného stavu je pre túto neschopnú bandu takmer nemožné. Ak nájdu dosť zbraní odvážia sa vyzbrojiť nás?

    Liked by 9 people

    • Peter, Ukrajina má kde ubytovať svojich vojakov?
     Má pre nich výstroj?
     Má pre nich zbraňové systémy?

     Každodenné udalosti ukazujú, že nemajú už ani prd (ak nerátam ojedinelé zostatkové kusy techniky). A info, že tam sú rôzne zbrane z celého sveta, ktorými je vyzbrojovaná VSU sú len nepriamym potvrdením, že za Ukrajinu bojuje celý západ, a nie len Ukrajinci. Tí sú už len v podstate potravou pre delá.

     Tým chcem povedať, že na západe je každému u riti či máme čím bojovať. Ak k tomu príde, tak naládujú odvedencov na UA, tam každý vyfasuje nejakú obdobu AK74 so zopár granátmi a poďme ho na prednú líniu (či bude výcvik na SVK alebo na UA už je len technikália, detto vyzbrojovanie…)

     Páči sa mi

     • UKR sa 8 rokov intenzivne pripravovala na vojnu a to ako po materialnej tak aj po psychologickej stranke, utok na Donbas mali planovany na 25.2.2022, cize Putin UKR predbehol o jeden den.
      Ukrainci boli doslova vychovavany na vojnu proti Rusom, to sa s nasou situaciou neda porovnavat…

      Liked by 6 people

     • Dajme tomu že máš pravdu. Dôjde k mobilizácii a oficiálne Slovenská armáda napadne Rusko respektíve Ruskú armádu. Tým sa splní podmienka pre preventívny úder Ruska proti štruktúram NATO taktickým jadrovým úderom. Veľmi pochybujem že by niečo také USA boli ochotné riskovať.

      Liked by 6 people

      • Ja sa s tebou nechcem hádať či mám alebo nemám pravdu. Opisujem možný scenár. Dúfam, že sa mýlim.
       Dôvody, že nemáme výzbroj a pod. pre mňa nie sú dôvody (po 3 rokoch skúseností s touto čvargou). Týmto šialencom čo sú pri moci je úplne, ale že úplne ukradnuté čo bude so SVK. Napr. nemáme PVO, nemáme tanky ani obrnené vozidla, možno už nemáme ani Mig-y. Myslíš že to Naďa trápi? Rozkaz z Washingtonu je pre neho písmo sväté. Nie tak dávno bola expresne rýchlo podpísaná dohoda s USA. Tuším NYPost dával k tomu komentár, že čo to máme za blbcov vo vláde, že pristúpili na tak nevýhodnú zmluvu..takže keď bude treba pošlú na UA aj “ancikrista”.

       Páči sa mi

       • Dobre, chlapci. Mňa sa to síce už netýka, ale tých mobilizovaných bude potrebné niekde sústrediť, dočasne ubytovať, vystrojiť i vyzbrojiť a až potom ich môžu kamsi poslať. Čo z tých bodov spĺňa Slovenská armáda? Bude tých ľudí sústreďovať – kde? Za jeden deň ani registráciu neurobia, takže jesť a spať – kde?
        Jarko môže sľubovať, ale logistika prípravy nepustí.

        Liked by 2 people

        • Nebol by som si tým až tak istý. Je pravdou síce ze naša armáda je v dezolátnom stave, no vzhľadom na to, že bol prijatý zákon o hospodárskej mobilizácii, tak čo im bude brániť v tom, aby zabrali napr telocvične v každom okrese, pripadne nejaké väčšie haly, sklady a tam sústredili za pomoci silových zložiek a v spolupráci s americkými vojakmi ktorých si sem pozvali? Ved na čo by tu inak boli? Na našu ochranu? To sotva…neviem ale myslím si, že až taky veľký problém by nemali s tým kde ty odvedenych zhromažďovať…ale možno sa mýlim

         Páči sa mi

     • Kto na Slovensku vyhlási vojnu? Odvolaný Jarko či Zuzka zo skládky? Komu tú vojnu vyhlásia? Už vidím ten poprask v centrále NATO a aj to ako budú Rusom vysvetľovať že je to akcia čisto Slovenských politikov a NATO za nimi nestojí. Tým padá aj článok 5 NATO. Keďže došlo k vyhláseniu vojny zo strany člena NATO útok na taký štát nie je napadnutie a tým pádom NATO neurobí nič.

      Liked by 6 people

       • Kyjevský pakt je pokus USA tváriť sa neutrálne. Lenže to nerieši iný problém. Členské štáty NATO napadnú Rusko. Rusi budú postupovať podľa odrannej doktríny, tá zahrňuje preventívny úder taktickými hlavicami na všetku vojenskú a riadiacu štruktúru NATO. Ten pakt je nezmyselný. Je to iba oznámenie USA série na vás. Nič viac. No Rusko aj tak môže reagovať podľa vlastnej doktríny, pretože vyradením štruktúr NATO eliminujú aj podporu Ukrajiny od signatárov kyjevského paktu.

        Páči sa mi

         • Práve preto som poukázal na následky. Možnosť mobilizácie tu je vždy, lenže je otázka čo to spôsobí. Mimo to koho chcú mobilizovať? Ak vyhlásia iba mimoriadnu situáciu nie je možná totálna mobilizácia ale len mobilizácia aktívnych rezerv. Vojnový stav nie je možné využiť bez vyhlásenia vojny. Možnosť mobilizovať majú aj bez kyjevského paktu. Otázna je možnosť poslať ozbrojené sily SR mimo územia Slovenskej republiky.

          Liked by 1 person

   • Je to len názor – u nás sa chystajú polotajne, v Čechách sa snažia zmeniť ústavu a verejne mať lepšie právomoci na dodávanie vojakov Ukrajine. Volia si za prezidenta generála, ktorého už svrbia dlane. U nás už dva krát ročne spočítavaju možné vozidla, ubytovacie zariadenia a telocvične, kde by umiestnili vojakov. Zbrane dostáva Ukrajina z celého sveta, o tie núdza nebude…tiež som tvrdila, že neexistuje, že z organizujú spachtlovanie a ze im ľudia na to skočia…tak už som opatrnejšia v týchto vyjadreniach. Zákonmi a ústavou sa už dlhšie netrápia. Ujo mi povedal, že aj keď niekto narukuje, tak nesmie chytiť do rúk zbraň. Ak ho zastrelia bez zbrane, tak by to bola vražda. Ak chytí zbraň, tak ho odbachnú ako útočníka v sebaobrane.

    Páči sa mi

  • Vrchnou veliteľkou armády SR je Zuza, ta to urobí bez zaváhania, o tom asi nik nepochybuje. A ešte dodám,že mobilizácia, hoc aj čiastočná, môže byť vyhlasená aj v prípade mimoriadneho stavu, nemusí byť hneď vojnový, veď spomeňme si covid hystériu, tam už to bolo na spadnutie.

   Páči sa mi

 4. Takže v období, kedy silnie vplyv USA v Európe – viď Nemecko, podvolený Vučič a o ostatných sa ani nevyjadrujem, Rusi sú ešte v Donecku, s radosťou očakávate, že u nás budú o 2 mesiace pochodovať cudzie vojská a robiť poriadok s našou čvargou? Prečo som stále taký pesimista? Troll však určite nie.

  Liked by 3 people

  • V roku 2024 su v Rusku prezidentske volby a Putin planuje dovtedy ukoncit operaciu na Ukrainu ako uspesnu… Nemusia to byt 2 mesiace, moze to byt 5 mesiacov. Sucasna pomala dynamika vyvoja operacie je zo strany RU zelanym javov (demilitarizacia nielen UKR, ale aj celeho zapadu) a tato dynamika sa moze vyznamne zrychlit po dosiahnuti istych ciastkovych cielov…

   Liked by 4 people

   • Neo …ja len tak na okraj… Aj v SŠA budú voľby. Určite to bude maximálne zaujímavé.
    Počet zbraní sa tam neustále zvyšuje, nespokojnosť republikánskych voličov, brány migrácie otvorené dokorán, inflácia,recesia, BLM, Antifa, LGBTI, a ešte kde čo iné. Skrátka bude asi mela. 🤔

    Páči sa mi

  • Peter Peto Či máme kasárne? VŇAŤ bol u nás v Ružomberku koncom minulého roka (bol sa zoznámiť s našim novým primátorom) a mal veľký interes o kasárne. Takže s týmto by oni určite problém nemali.
   Inak od polovice minulého roka si všímam,že sa nám po meste “potulujú” dosť v hojnom počte Vňaťovi panáčkovia (aj v ženskom prevedení) v zelenom. Skrátka len tak. Trebárs do reštaurácie,alebo prechádzajú mestom. Občas s batohmi na chrbte (asi s vecami). 🤔

   Páči sa mi

 5. NEHNEVAJTE SA NA MNA ALE MNE SA POPRI NASE AKTIVNEJ PASIVITE-NO PRILIS DOBRE SA MAME-VIDI CISLO MILION 200 TISIC OBROVSKE,A DUFAM,ZE TIE VOLBY VYJDU NA JUN,MY ZA TOTO NESTASTNE KVORUM NEMOZME,NO VED SOM TO TU PISALA ,ZE SA TO VOLA KYJEVSKY DOHOVOR,V CESKU TO REZONUJE VIAC,TAM BUDU MAT MOZNO AJ LAMPASAKA,NO VRAJ TYCH CESKYCH VOJAKOV ,KTORI ZOMRELI ZA PRAHU-V AVGANISTANE BOLO AZ 16,PREPACTE TOTO PISMO SA MI -VYSKYTLO-IDEM SA NATRAPIT S LIKVIDACIOU

  Páči sa mi

 6. Plne súhlasím s Oraclom. Ja som svoje názory k danej téme, postupne, per partes uverejňoval na portáli ksb-csr. Vzhľadom na tému a diskusiu som sa rozhodol, že to dám dohromady a zverejním teraz tu. Ospravedlňujem sa veľmi, že je to dlhé.

  Slovensko 2023
  1. Vnútropolitické procesy
  Slovensko v roku 2023 bude prechádzať treťou fázou subverzie, tj. krízou, ktorá obyčajne trvá 2 až 6 mesiacov. V tomto treťom štádiu subverzie všetci domáci „radikáli“ a cudzí „spiaci“ agenti rýchlo pôjdu do akcie a pokúsia sa prevziať moc „čo najrýchlejšie a čo najnemilosrdnejšie“. Predchádzajúce štádiá subverzie, tj. demoralizácia a destabilizácia boli na Slovensku úspešne ukončené. Väčšina obyvateľov je dostatočne zmätená a pripravená zvoliť „silných“ vodcov, ktorí dostanú neobmedzené „núdzové (vojnové) právomoci“.

  Aktuálna deštrukcia bezpečnostných služieb súčasnou koalíciou vyvrcholí, privedie k silne „narušenej lojalite“ medzi príslušníkmi orgánov činných v trestnom konaní a bežní ľudia sa ocitnú bez ochrany. V takejto situácii v procese predchádzania “krvácaniu” bude realizovaný prechod do štvrtého štádia subverzie, tj. normalizácie. V uliciach miest bude vidieť „spriatelených“ cudzích vojakov spolupracujúcich s domácimi vojakmi a „novou“ políciou, za účelom „obnovenia zákona a poriadku“.

  Opoziční lídri, ktorí intenzívne pracujú na zmierňovaní dopadov krízy na obyvateľstvo, prekážajú a veľmi skoro sa ocitnú vo väzení. Prečo? Jednoducho preto, že normalizátori už týchto „výtržníkov“ nebudú potrebovať. Užitoční idioti si urobia svoju prácu. „Nový poriadok“ bude potrebovať stabilitu a novú morálku. Nebudú už žiadne „ľudové hnutia más“, žiadna kritika štátu. Liberáli s globálnymi dobrodincami ľudstva už cenzúru zaviedli a masmédia sa už dnes poslušne cenzurujú samy. V referende, ktoré už máme za sebou, mali občania rozhodnúť o uplatňovaní svojho práva nositeľa moci v štáte. Už v decembri som dospel k presvedčeniu, že nedopadne dobre, a tak sa aj stalo.

  Sledoval som tlačovku strany Smer po referende a musím povedať, že s argumentáciou R. Fica v podstate súhlasím. Za pozitívum tiež považujem, že takmer tretina obyvateľstva nesúhlasí so súčasným stavom koaličného vládnutia, čo predstavuje dobrý základ pre budúci pozitívny politický vývoj. No pozor, na Slovensku (nielen) prebieha „tichá fašizácia“ celej spoločnosti a pojem „fašista“ je dominujúci argument likvidácie politického dialógu koalícia – opozícia. Čo ale je určujúce pri prechode spoločnosti do fašistického politického systému? Tak tu si musíme dávať veľký pozor! Podľa KSB je totiž fašizmus taký stav spoločnosti, keď veľká časť ľudí, na základe svojho vnútorného presvedčenia, schvaľuje zneužívanie moci vládnucou elitou (ako za Hitlera v Nemecku – ľudia mu to dovolili).

  Referendum, na rozdiel od parlamentných volieb, je priestor pre integráciu politických strán, v tomto konkrétnom prípade išlo o integráciu opozičných politických strán. Pri parlamentných voľbách si už nutne budú musieť konkurovať. A tak považujem za chybu, že Fico, Pellegrini, Uhrík a Taraba nedokázali/nezvládli pred konaním referenda usporiadať spoločnú tlačovku. Tu mala hlavnú úlohu zohrať najsilnejšia opozičná strana, teda Smer. Ukázali by národu, že Slovensko majú na prvom mieste a dokážu do toho ísť spolu. Týmto krokom by prakticky preukázali dve veci so synergickým efektom: 1) potlačenie hlavného motívu koaličnej a mediálnej antikampane „lebo Fico“; 2) zvýšenie motivácie obyvateľstva zúčastniť sa referenda – v menšej miere by občania považovali referendum za „Smerácku
  akciu“.

  Druhým veľkým problémom je, ako som uvádzal vyššie, aktuálny stav slovenskej spoločnosti. Jedna časť obyvateľstva nedokáže analyzovať im dostupné informácie, nakoľko stratili, resp. majú utlmenú schopnosť rozlíšenia medzi dobrom a zlom. Druhá časť obyvateľstva je lenivá zdvihnúť zadky a zúčastniť sa referenda. Obe tieto skupiny podľa KSB nežijú v súlade s božím zámerom a zrejme ich čaká tvrdá rana osudu. Ale je tu ešte jedna, dnes pomerne veľká a chudobná skupina obyvateľstva, ktorá už potrebuje pomoc. A to nielen materiálnu. Také „alternatívne mimovládky“ a vstup do masmédií.

  2. Zahraničnopolitické procesy
  Objektívnym procesom v zahraničnej (ale aj globálnej) politiky je dnes integrácia. Výsledok procesu integrácie, je vzhľadom na skutočnosť, že riadenie akéhokoľvek procesu má subjektívny charakter, je na tomto subjekte riadenia a jeho záujmoch plne závislý. Preto je veľmi dôležitá analýza subjektu riadenia, ktorý dokonca môže byť aj schovaný za reálne vystupujúcim (v pozadí).

  V európskom priestore, z hľadiska zahraničnej politiky, dnes dominuje pomoc Ukrajine proti tzv. „Ruskej agresii“. Nemecko sa bráni posielať na Ukrajibu ďalšiu vojenskú techniku. Je to predovšetkým z dôvodu ochrany vlastnej zbrojárskej výroby, keďže jej strata by predstavovala už nenahraditeľné ekonomické škody a viedla k dlhodobej vojensko-politickej závislosti. Iniciatívu tak v našom priestore preberá Poľsko, ktoré chce byť so svojou 300-tisícovou armádou lídrom stroeurópskych slovanských štátov (Poľsko, Česko, Slovensko, Bulharsko + Rumunsko a Pribaltika) pri aktívnej vojenskej pomoci Ukrajine.

  Poľsko však prestalo utajovať svoje vlastné mocenské ambície – zjednodušene „Trojmorie“. Získalo pre to plnú podporu angloamerického močiara i obmedzenú podporu globálnych plánovačov. Takže podľa presvedčenia súčasnej poľskej verchušky (nie opozície), nastala pre ich zámery optimálna situácia. Toto už ale znamená otvorený prechod do 6. etapy vedenia vojny v celoeurópskom kontexte.

  Čo k tomu je ešte potrebné uviesť z pohľadu Slovenska a Česka? V oboch krajinách je už legislatíva na mobilizáciu a vyhlásenie vojnového stavu vládami pripravená. V Česku už chýba iba vrchný veliteľ ozbrojených síl, ktorým je prezident. Keďže A. Babiš sa ukazuje ako „málo pružný“, blížia sa americké voľby, ako aj podľa dnešného stavu českej spoločnosti, myslím si, že prezidentské voľby vyhraje gen. P. Pavel, hoci veľmi rád by som sa mýlil. No a na Slovensku, po koalíciou a pRezidentkou „zvládnutom referende“, už ostáva iba potreba paralyzovať R. Fica, ktorý je dnes dominujúcou proslovenskou silou, teda najväčšou prekážkou. Sám Fico sa už vyjadril, že znovu „po ňom idú“. Mečiar, ktorý sa v tom už
  veľmi dobre vyzná, Fica „svojsky“ upozornil, že je samovrah!

  3. Globálne procesy – veľmi stručne
  Z hľadiska globálnych procesov dominuje NWO; prekáža veľa ľudí na planéte; obavy už iba z Ruska, Číny a prepuknutia globálnej jadrovej vojny. Zahraničnopolitické procesy v európskom priestore už majú globálny plánovači pod plnou kontrolou. Silne ich tlačí už iba čas a energie.

  Čo sa týka energií, považujem za veľmi dôležitý názor ruského fyzika I. N. Ostrecova. Uvádza to Osveti Manak na svojom youtube kanáli. Ostrecov tvrdí, že to hlavné, čo sa dnes vo svete deje, je narastajúci energetický deficit, k čomu uvádza veľmi jednoduchý príklad, týkajúci sa spotreby elektriny. K tomu, aby človek žil normálne, potrebuje vo vyspelej krajine asi 2 kW elektrickej energie denne. Dnes na svete žije asi 8 miliárd ľudí. Aby všetci žili normálne, o čo sa prirodzene všetci snažia, je potrebné asi 16 terawattov výkonu. A vo svete máme, možno to nie sú úplne presné údaje, iba 2 TW alebo trochu viacej. Je teda 8-násobný deficit.

  Keď všemožní experti hovoria, že ropy máme pri súčasnej spotrebe ešte na 20, 30 rokov, plynu na toľko…, vychádzajú z toho, že spotreba neporastie. Nechcú brať do úvahy to, že napríklad krajiny juhovýchodnej Ázie chcú tiež žiť ľudsky. V Afrike tiež, v Južnej Amerike, Indii… Všade chcú všetci žiť ako ľudia. Ale deficit máme osemnásobný! Postavme dnes všetkých ľudí do normálnej situácie – technické prostriedky k tomu samozrejme sú – je potrebná „iba“ energia. Keď energia je, tak, ako ukázala Čína, je možné výrobu zvýšiť prakticky okamžite. Za 10 rokov Čína zvýšila priemyslovú výrobu desťkrát. Potom všetka energia dôjde bleskovo.

  Preto hlavný problém, o ktorom je dnes potrebné hovoriť, je energetický deficit v podmienkach rastu životnej úrovne stále väčšieho množstva ľudí. Ide najmä o juhovýchodnú Áziu a Indiu. Čína a India v tomto smere dominujú. Všetky zdôvodnenia, ktoré vymýšľajú tí, ktorí dnes riadia svet, majú zakryť práve problém energetického deficitu. Kurčatovov inštitút, ktorý už v roku 2013 prehlásil, že pokiaľ nebude v najbližšej dobe postavený výkonný zdroj neutrónov, žije teraz na planéte posledná generácia
  ľudí.
  Ja o tom hovorím už od polovici deväťdesiatych rokov. Rímsky klub si to uvedomil už v sedemdesiatych rokoch. Vtedy sformuloval program „ZLATÁ MILIARDA“. V USA stojí stéla, na ktorej je uvedené, že na Zemi má žiť ani nie miliarda, ale 500 miliónov ľudí. Ostatných je potrebné zlikvidovať. Či je to dobré alebo špatné ja nehodnotím. Podstatné je to, že svet sme nestvorili my a existuje určitý scénar, kde je napísané ako sa bude vyvíjať. Stojí tam, že program „Zlatá miliarda“ jednoducho neprejde. Boj s touto okolnosťou je iba zbytočné krviprelievanie. Čím viacej budeme bojovať za program „Zlatá miliarda“, tým viacej musí byť preliatej krvi.

  Kurčatovov inštitút prehlásil, že riašením je výkonný zdroj neutrónov. Urobil tým teda automatický kríž nad všetkými súčasnými programami jadrovej energetiky, vrátane tých, ktoré dnes silne inzeruje Rosatom. Rosatom dnes inzeruje termojadrovú fúziu a poslednú dobu zvlášť množivé reaktory. To je hrozná hlúposť.

  PS: Aj keď je to veľmi pesimistické, zostávam optimista. Doma máme na to, aby sme to zmenili a zvonku, pri rozumnej aj keď teraz „iba“ opozičnej politike, nám môže pomôcť Rusko. Je to len na nás!

  Páči sa mi

  • Len tí do tvojej teórie hodili vidly plánovači od GP. Vo Švajčiarsku vyšli články o Úspešnom Referende na Slovensku. https://www.hlavnespravy.sk/palcove-titulky-vacsiny-svajciarskych-medii-referendum-vyhralo-so-zdrvujucou-prevahou-celych-975-percenta-hlasovalo-za-proti-bolo-iba-15-percenta-odovzdanych-hlasujucich-dost-vysoka-ucast-27/3022351
   Mimo iné destabilizácia nie je ukončená a už vôbec nie je systém pripravený na ďalšie kroky. Ak na to zatlačia ešte viac zrúti sa im to.

   Liked by 4 people

    • Ja viem že je to hypotetické. Lenže takéto správy nie vždy vznikajú náhodou. Bolo poukázané na dôležité body, plány a ešte je tu zásah z hora. Netreba to brať na ľahkú váhu aj keď je to hypotetické. Mávnutie krídel zaznelo, aj keď je tichučké môže spustiť lavínu.

     Liked by 1 person

       • ZA, a práve preto Československo obetovali anglosasi a francúzi cez tzv. Mníchovskú dohodu ! Dnes prebieha 2. kolo tohto paktu voči nám a všetkým Slovanom ! Naši politickí nohsledi amíkov a celej zdegenerovanej západnej civilizácie sa až trasú blahom nad našimi “rovmi a bioodpadom”, ktorým potom môžu chovať novodobých zombíkov napr: v mekáči!
        P.S. Inak nikdy nepochopím naše porevolučné “demokratické” vlády, že ako mohli stavať našu budúcnosť na týchto odporných historických podrazoch. A že vraj demokracia, nie je správny výraz: “démonkracia”? Čím som staršia, tým som viac ako presvedčená, že je to tak !

        Liked by 1 person

   • Tohle jsem také zaznamenal a moc jsem nechápal. Ledaže by nějaký plán GP, do kterého nevidíme.
    V ČR jestli bude na Hradě agent Pávek, budeme vám ještě to trdlo Zuzku zo skládky závidět. Jeho poslední výrok, že “vůči extremistickým hnutím a skupinám, které se vyjdařují proti systému, je třeba zaujmout jednoznačný postoj, protože demokracie není anarchie “dosti vypovídá o jeho plánech. Rýsuje se nám tady vojenská diktatura ala Pinochet. V sobotu jsem v práci vysvětloval mladému kolegovi co ho v případě zvolení tohoto NATO exota čeká – zákopy bez wi -fi. Koukal na me a neřekl ani slovo. Mladí si vůbec neumí dát dohromady souvislosti. Syn jiného kolegy (23 let) jinak hodný student je ochoten jít za Ukrajinu bojovat a uřezávat hlavy Rusům…..Ukradli nám a převychovali naše děti.

    Liked by 1 person

    • pozorne sledujem,bo praha je moje osobne mesto-najnovsie povedali,ze babise voli venkov a ze prej venkov je blbej,takze ceskej venkove a moravo dej tem prazakum,tak moji drahi prazaci musia byt uplne na prasky,ked ich prezentuje putin v pytli,a ten novotny reprezentant v tych slipoch,tak babis je jednak slovak,a jednak nie je recnik,tiez sa necham prekvapit

     Liked by 2 people

     • Babiš je pro mně Čechoslovák, i já se tak dodnes cítím, jsem ročník 1960. Ne každý se rodí rečníkem jako Cicero, mně jeho českoslovenština nikdy nevadila a lidem na venkově také ne. Není to tom jak mluví, ale jak myslí a to se nemyslícím Pražákům vysvětlit bohužel nedá. Praha dostane do držky, je to jen otázka času.
      Někdy přemýšlím co za rituály se pod Prahou odehrává. Smrtelně vážně.

      Páči sa mi

       • “Praha dostane do držky” – tím nemyslím likvidaci města samozřejmě, ale potrestání současných podpindosníků. Ona ta proroctví mohou být také účelná(nečetl jsem je – dohledám ), s cílem přinutit národ nevzdorovat elitám nebo se stane neštěstí a po vašem městě bude veta.

        Páči sa mi

  • Dal si si velmi zalezat na rozsiahlej uvahe, za co Ti patri moj obdiv a vdaka. Urcite je uvaha v mnohych bodoch relevantna, avsak z vacsej casti sa s nou neviem stotoznit. Akoby si opisoval cisto plany mociara a nebral do uvahy kroky protistrany. Mociar je v sucasnosti v situacii kedy reaguje na kroky protistrany, t.j. nediktuje globalne temy natolko ako tomu bolo v minulosti… Nemam teraz cas to rozoberat do detailov, za vsetko len poznamka k rope – vycerpatelne zasoby ropy je hoax, podvod a nastroj na ozobracovanie, zasoby ropy sa neustale doplnaju, vznikaju nove naleziska, je to prirodzeny biologicky proces, cize pokial nezacneme konzumovat rychlejsie ako ropa vznika, ziadne ropne zasoby sa neminu. Zemny plyn vznika ako bocny produkt popri rope…

   Liked by 5 people

  • Veľmi pekná analýza, ale na niektoré veci mám trochu iný pohľad. Väčšina súčasných stredoeurópskych vlád bola nasadená na základe manipulácie a veľkých finančných zdrojov “bažiny”. Ich konanie už bolo odhalené a to čo chcú a reprezentujú je v protiklade s názorom väčšiny vlastného obyvateľstva. Strata mocenského vplyvu sa jasne prejavila pri “COVID agende” a súčasnom referende, ktoré bolo hlavne o Ficovi, ktorý ním dostal silnú legitimitu, aj keď sa to interpretuje rôzne. Podobný trend začne aj v Česku a Poľsku, keď sa u nich deštrukčné procesy naplno prejavia. Reči o mobilizácii a odvoz nášho vojska na nejaký front je podľa mňa nereálne, nakoľko “informačno ideologickú prípravu” totálne nezvládli, čo im jasne ukázal prieskum, čo si ľudia myslia o vojenskom konflikte. Neviem si predstaviť, že by pod hrozbou násilia dotlačili našich “bojovníkov spoza PC” na reálny front, kde by mali bojovať za niečo o čom niesu vnútorne presvedčení, že je správne, navyše môžu prísť reálne o život a nie len body v hre. A držať pri každej takejto “demoralizovanej” jednotke partiu “drábov”, ktorá by im “zvyšovala bojovú morálku” je nereálne a hodnota takého vojska je nanič, nakoľko by len zvyšovala sebavedomie protistrany – bojová zástava takej jednotky by bola asi biela 🙂 Preto tam môžu poslať jedine žoldnierov, ktorých motivácia je vysoký plat a dobrodružstvo. A tí sa asi za chvíľu minú …

   Liked by 6 people

 7. Ja si myslim, ze ak tu bude behat cudzia armada z vychodu, budu to iba “zacistovat”. Treba si najst vojensku doktrinu Ruska. Urcite najskor pridu rakety az potom pechota. Otazka ake rakety…Takze netreba sa tesit, ze niekto to vyriesi za nas. A nebudu riskovat zivoty kvoli baranom, co si nevedia spravit doma poriadok.
  Pre brancov, ktori sa tesia, ze maju papier, alebo pojdu k partizanom. Ak bude mobilizacia, nemyslite si, ze bude prebiehat ako si to predstavujete. Nikto nedostane zbran, v noci nas nalozia na nejakom prekladisku do nakladnych aut alebo zaistenych vlakov a o 24 hodin budeme v lepsom pripade vybaveny aj zbranami, v horsom iba nahnani ako potrava pre dela. Da sa bojovat samopalmi proti delostrelectvu a termobarike? A nerobte si iluzie o zasobovani a vybaveni na fronte. Omrzliny , neliecene zranenia a cakanie na smrt. Hlad a smad, spanie v rozmocenych zakopoch vo vode a snehu. Drogy od velitelov budu vykupenie.
  Pre tych, co tu ostanu a budu usetreni, lebo si to “vybavia”. Ziadna poistka nepokryva zniceny dom vo vojne alebo vojne podobnom konflikte. Nebude tu bezpecne.
  Takze v klidku nebude nikto a moznosti su len 3
  – utiect kade lahsie
  – spojit sa a vytvorit polovojenske skupiny, ktore v prihodny cas utecu do hor a budu viest partizansku vojnu( ohrozia vsak pribuznych tak ako v SNP)
  – cakat ako barani
  Kedze medzi SNP a teraz presli 2 generacie a vnuci partizanov piju tekvicove latecko v leginach, budeme opat cakat ako barani a popritom lajkovat clanky na alternative.
  So vsetkou uctou k tvorcom blogu!

  Liked by 2 people

 8. ..hovori otec synovi…
  ..moj otec chodil do prace pešo, ja chodim na Mercedese, ty na ferrari a tvoj syn bude opäť chodit pešo..
  Ako to opytal sa syn..nerozumiem tomu..
  Otec odpovedal..
  ..tazke casy robia silnych muzov. Silni muzi robia ľahke casy a lahke casy robia slabych muzov..viem, ze to je tazke pochopit, ale musis vychovat bojovnikov..💪😉

  P.S. ..najhorsia smrt je z vydesenia.. (koniec citatu)

  Liked by 2 people

 9. Spätné upozornenie: Však nás sa to netýka - Spolok ARCHA o.z.

 10. Tak počkajte, taká úvaha. Neviem koho to bola práca, či GPP alebo koho, no mi dezoláti a opice sme šli na referendum aby sa dala odvolať vláda. Ako potom pani Prezidentka vysvetlí ľudom v BA, že ak náhodou, fakt náhodou sa dostane pán F..o k moci ako potom vysvetlí, že Referendum nebolo úspešné a vláda sa nedá odvolať…

  Liked by 2 people

  • Na to, aby bolo potrebne slnieckarskej Bratislave nieco zo strany rezidentky vysvetlovat by museli byt splnene 2 podmienky:
   1. slnieckari su schopni kritickeho myslenia
   2. slnieckari si pamataju co sa stalo aj viac ako tyzden dozadu
   no a my, ktori medzi nimi zijeme, vieme, ze toho schopni nie su.
   😉

   Liked by 3 people

 11. Doplnok k môjmu článku Slovensko 2023 a niektorým komentom.

  Každý jav alebo proces je možné analyzovať pozitívne alebo negatívne; navyše aj negatívne hodnotenie môže prinášať pozitívny výsledok a opačne. Závisí to od autora, jeho cieľov a záujmov. Pri technických analýzach, správach a publikáciach je zvyklosťou autorov uviesť na úvod svoju motiváciu, ktorá je prvou, základnou orientáciou pre čitateľa. Ja som to neurobil, iba narýchlo pozliepal viacej príspevkov a jednotlivé body nepodložil argumentáciou, čo samozrejme považujem za chybu. Ale na tomto fóre ide o diskusiu, takže motivácia autora u každého príspevku by bola kontraproduktívna. A až teraz rozvádzať moju motiváciu je neskoro. Už iba stručne uvediem, že pre nás je nevyhnutné poznať ciele a scenáre agresora, nakoľko dnes vieme, že naša mafiánska verchuška je odhodlaná zájsť ešte ďalej. Dnes sa nachádzame v prostredí tvrdej a agresívnej cenzúry riadenej agresorom, no prirodzená ľudská múdrosť vraví: Kde nie je sloboda, tam niet pravdy, kde niet pravdy tam nie je zdravie fyzické, duševné, duchovné, teda ani spoločenské.

  Páči sa mi

 12. Možno budem zbytočne tvrdý, ale je to môj pohľad. Požičiam si výrok W. Churchilla, ktorý povedal po mníchovskej dohode (zrada to nebola, bola to vopred pripravená dohoda), “Mohli ste si vybrať medzi hanbou a vojnou. Vybrali ste si hanbu a dostanete vojnu.”. A presne ku tomu to speje. Spoločnosť mala na výber a aj si vybrala a dostane, v súlade s Churchillovým výrokom. Napriek rôznym výrokom o zdvihnutom prste pre liberálov a iných, ktoré referendum stavali do rôznych úrovni úspešnosti, referendum predsa len splnilo určitú úlohu. Záleží ako sa na to pozeráme.
  V prvom pohľade je výsledok referenda pre spoločnosť katastrofou. Katastrofou z toho pohľadu, že veľa hlupákov vo vláde to berie ako bianko šek. To, že si liberálna čvarga si vyrobila opičiu pracku je jedna vec. Druhou vecou budú veľmi zlé dopady na spoločnosť, ktoré nikto nebude mierniť a ani brzdiť.
  Druhý pohľad a aj ten je neradostný, je stav a postoj spoločnosti. Spoločnosť si aj napriek 3 rokom marazmu a katastrofického riadenia štátu a aj to čo si vytrpela, ukázala svoju tvár. Aj napriek rôznym útokom, podpásovkam a ignorancii, buďme úprimní, spoločnosť mala možnosť a tú zahodila. Tri roky fackovania a veľká časť spoločnosti sa správa ako poslušný psík. Hoci je tu zlepšenie, berme to tak, že cca 60% spoločnosti to vyhovuje, alebo je to jedno.
  Úspešné referendum by krízu neodvrátilo, ale poslúžilo by ako záchranný vankúš a účinná brzda pre škodcov národa. K cieľu sa dostaneme, ale bude to dlhšie trvať a bude to omnoho ťažšie. Je však pozitívne, že už dosť veľkej časti spoločnosti sa otvorili oči, ale ešte to nieje väčšina.

  Liked by 1 person

  • Ja to vidím tak, že Fico vlastne vyhral. Ak si odmyslíme sčítanie hlasov Esetom a teda veľmi pravdepodobnú úpravu podľa môjho odhadu medzi tretinou až polovicou, čo by reálne znamenalo 1,6-1,8 mil ľudí, tak je to temer neprekonateľná masa.
   Ak vieme, koľko ľudí chodí k voľbám, tak s určitosťou vieme, že SMER tie voľby s náskokom vyhrá a bude mať aj ústavnú väčšinu. Takýto predvolebný prieskum nedokáže urobiť žiadna agentúra. Naviac súčasná koalícia nemá ani tušenie, koľko ľudí, ktorí sa z najrozličnejších dôvodov nezúčastnili referenda, príde k voľbám a dá svoj hlas terajšej opozícii a nie koalícii. Tiež sa nedá odhadnúť, koľkí z tých 3 miliónov pasívnych ostanú pasívni a neprídu ani k voľbám, pretože tie tri milióny sa proste nevyjadrili. Ani pre jednu, ale ani pre druhú stranu. A pritvrdenie vládnej politiky, či nedajBoh vstup do vojny, misky váh v prospech koalície nenakloní.
   Smer ostane problémom, lebo ak tam aj Fico prečnieva, nie je jediným schopným a skúseným politikom v Smere. Takže jeho odstránenie by znova len nahnalo ďalšie hlasy opozícii. Uhrík s Mazurekom to zase prepálili a postupne sa budú národovci vracať k LSNS. Len tam by bola veľmi vhodná sebereflexia zo strany Kotlebu a prenechať vedenie strany inému, nie tak veľmi skompromitovanému členovi.
   Hlas je vyzdvihovaný umelo tak, ako i PS, či KDH. Skôr som náchylný veriť, že Olajno bude mať 10%, ako hociktorý z tých troch.

   Liked by 3 people

   • V prvom rade upozorňujem, že sa zabúda na Národnu Koalíciu ( Rudo Huliak) 🙂 hlavne to bagatelizuje Michelko a aj Baránek. Dnes je to už silná politická strana, minimálne tak silná a ak nie silnejšia ako Republika. Čo sa týka voličského potenciálu , tak nezabudnúť na správnu motiváciu obyvateľov Luníku IX, či podobných útvarov, tam je aj minimálne 200 tisíc voličov .

    Páči sa mi

 13. referendum dopadlo veľmi dobre, pri všetkom mediálnom tlaku a predstieranom nezáujme prišli premýšľajúci vo veľkom počte, ktorý určite prevýšil deklarované čísla, signál bol vyslaný,

  Páči sa mi

 14. Tyka sa to kazdeho,aj zien na Slovensku.Sice nebudu bojovat na fronte ale za frontov makat namiesto odvedencov.Usa tu zakladne ma Jaro sa rehoce lebo budu pouzite v spravny cas.A preco sa tato vlada drzi za kazdu cenu,potrebuju cas aby sa dotiahli veci,myslim tym zapojenie sa otvorene do konfliktu.Potom sa vyhlasi vynimocny stav,volby sa neuskutocnia a bude v sprave zapadu tak ako pocas 2sv vojny spravovany Nemeckom.Nemyslite si,zezapad sa nepoucil z vojny poucil skumal ju dlho tuto prilravoval roky a verte to ozajstne nas este len caka.

  Páči sa mi

 15. Zamyslite sa preco na Slovensko nejdu nove zbrane?Naco aj tie budu obsluhovat zapadniary Slovac a Slovania su pesiaci na samopal.skolenie netreba sme tu ako masa na pouzitie a sposobovanie skod.Zapad si znizi straty a dufa,za Rusko sa oslaby a potom pridu a dorazia ho.Zamyslite sa,lebo inak zle.skoncime.

  Páči sa mi

 16. toto všetko sa rieši v novom výplachovom seriáli Dunaj, kvašim službám ( k službám cudzej moci )
  Nemecká správa nad slovenským štátom v tých rokoch, pripomínajú ovečkám aké to bolo a aké to asi bude a aké je super ohnúť chrbáty. Veď podľa viacerých postáv zo seriálu, aj tak sa s tým nedá nič robiť.
  Zase raz prediktívne programovanie cez seriály a tv. Aké priehľadné pre prebudenú myseľ.

  Liked by 2 people

  • Ludia su tak osprosteny,ze si to nechcu a nevedia pripustit aani predstavit,pocuvam nazor,ze keby nieco byvam kusok od hranic ujdem a kam ujdes,som presvedceny o tom ze ta odvedu aj v cudzine.Ludi ohlupli ullne cez mediazskoly atd.Priklad ako sa chovali nci ked uz ustupovali pravdu sa nedozvedeli bola im podavana ta spravna pravda aby bojovali do konca.Ved nie nadarmo amici previezli min propagandy k sebe a zdokonalili to.A toto je ovocie.

   Páči sa mi

 17. Spätné upozornenie: K pondelňajšiemu článku | Blog o verejnom živote a problémoch Slovenska

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s