Pripomienka a poznámka

Pripomienka: Klásť otázky do ďalšieho kola rubriky otázky a odpovede môžete tu a pod príspevkom Patreon do 28.05.2023 23:59. Ďalej prispieť na chod tohto blogu môžete na mojej Patreon alebo na mojich Ko-fi stránkach.

Poznámka: Tak tá sa týka včerajšieho článku, konkrétne keď som napísal, že cca 80% nášho žreckého stavu sa ocitne buď v politike alebo v štátnej správe, a @popolvar67 v krátkom telefónnom rozhovore (sedel som v autobuse) mi včera povedal, že žreci sa do politiky sa nehrnú. A toto je pravda, ale žrec hlavne nižším živelne sa poskladaným zasvätením sa môže tam ocitnúť ako dôsledok svojich rozhodnutí. Hovorím to na základe dvoch vecí:

  • V starovekom Egypte a inde boli aj žreci nižšieho zasvätenia, lebo nie každý môže byť hlavným žrecom a niekto sa musí starať aj o iné záležitosti napr. výuku a výcvik pisárov/byrokratov alebo robiť experimenty či mal na starosti aj iné záležitosti.
  • Stalin okolo roku 1936 napísal ohľadom roly komunistickej strany niečo v tom zmysle, že malo by byť okom, ktoré hladí do budúcnosti t.j. hovoril o analytickej a predikčnej činnosti straníkov.

Vzhľadom na to, že sme malý národ a na rozdiel od Rusov náš žrecský stav nemôže stáť bokom a musí sa aktívne zapájať do dennej politiky a chodu štátu, tak toto bude z núdze cnosť.

S pozdravom

Oracle 911

Výzva: prosím začnite čítať knihy o riadení spoločnosti (je to fuk s ktorými začnete), ktoré môžete zakúpiť aj u vydavateľstva Torden v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci.

Príspevok na chod: Finančne môžete prispieť tu.

Poznámka: Diskusia je nižšie a je otvorená.

9 thoughts on “Pripomienka a poznámka

  1. Oracle ja si myslím,že my všetci čo chodíme na túto stránku by sme mohli byť v politike. Myslím si,že hlúpi určite nie sme,máme aké také znalosti z koncepcie sociálnej bezpečnosti,z geopolitiky a tiež bežného života. Sú tu ľudia intuitívny, pôsobiaci v rôznych sférach života, hlavne pre slovenský národ a pre naše milované Slovensko.
    Pre mňa osobne ste tu všetci ako jedna veľká rodina (hoci sa nepoznáme osobne). 🙂
    Myslím,že spolu by sme to dali. 😉

    Liked by 5 people

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s