Fico to urobil zas

To, čo urobil nebola náhoda, ale zámer, takže asociácia s pesničkou „Oops! I did it again!“ od Britney Spears (vypočuť ju na vlastné riziko) je scestná. Hovorím o tom, že nielen dokázal, že čím v skutočnosti je liberálna opozícia, ale aj to poriadne využil vo svoj prospech ( dúfam, že ma nikto nepredbehne v tej žalobe). Ostatne on takýto krok liberálnej opozície očakával a dopredu si pripravil potrebné kroky.

O čom to rozprávam?

O tom de facto bianko šeku čo poskytol univerzitám na rekonštrukciu internátov, ktorý dokážu s istotou splatiť. Aby ste pochopili kam mierim, treba si zopakovať čo sa udialo v posledných týždňoch:

 • ozvali sa študenti, že Fico nesplnil sľub asi z 2015 ohľadom poskytnutia dotácií na rekonštrukciu internátov a liberálne médiá z toho dobre že neurobili škandál;

 • Fico sa ozval, že poskytne univerzitám 10 miliónov € na rekonštrukciu;

 • liberáli sa ozvali, že to nebude stačiť (a v tomto im žiaľ musím dať za pravdu);

 • Fico na to povedal, že ak univerzity do 31.12.2018 preukážu vláde účty na rekonštrukciu internátov, tak im to vláda preplatí a ešte v ten deň s rektormi univerzít celú akciu aj zhodnotil;

 • liberálne médiá to oznámili (s veľkou nevôľou) a liberálna opozícia sklapla (asi im došlo, že Fico ich zas dobehol) .

Dôvody prečo to čo Fico urobil nazývam tak, ako sú prosté:

 • do leta tohto roku (kedy tam prakticky nebude nikto) sa nedá pripraviť kompletná rekonštrukcia budov internátov;

 • ak aj univerzity majú nejaké peniaze, vyskakovať s nimi nemôžu.

Takže Fico nielen ukázal čo sú liberáli zač a využil ich tento krok, ale získal čas aby tento problém buď vyriešil, alebo zahral do outu.

Prečo zniem ako keby som teraz chválil Fica?

Omyl vážení, ja ho teraz nechválim, ale zhadzujem liberálov lebo to čo s nimi robí Fico zvládol by hociktorý, priemerne chytrý politik s dostatočne širokou kádrovou bázou priemernej kvality. Ostatne to čo robí liberálna opozícia už druhý rok je kampaň, ktorá sa degradovala na vykrikovanie ilustrácia video v tomto odkaze. A to unavuje voličov a každého, kto to musí počúvať prakticky každý deň. Dodávam, že od amatérov, diletantov a klinických prípadov sa nič iné čakať nedá.

Takže súčasná liberálna parlamentná opozícia je bieda, že?

Nielen ona a nielen parlamentná, lebo z jednej strany Smer má širokú, dosť kvalitnú kádrovú bázu a na druhej strane máme aj v lepšom prípade strany, ktoré sú z pohľadu kádrovej bázy anemické a v horšom nevydarená paródia. Tento súčasný stav neviem inak charakterizovať ako tragédiu a to nielen pre Slovensko, ale potenciálne aj pre celú Európu.

Prečo?

Akonáhle (nedaj Bože) vypadne Fico alebo Smer-SD bez adekvátnej náhrady, tak vznikne politické vákuum, ktoré bude zaplnené, otázka je kým a kedy. Problém pre nás a Európu je, že v súčasnosti na politickej scéne (to čo vníma verejnosť) je plná osobami, ktoré sú v lepšom prípade amatéri a diletanti, v horšom zas klinické prípady a zradcovia. Takže ak vypadne Fico tak Európa spolu so Slovákmi je po krk v „tom“. Všetko toto vie a chápe globálne zákulisie, americká národná/regionálna elita (nesprávne globalisti) a teraz už aj ty, čitateľ môj. Preto globálne zákulisie drží ochrannú ruku nad Ficom a aj preto tlačí Mečiara (a jeho kádre) do politiky všemožným spôsobom.

Boh ochraňuj Fica lebo je najlepší, koho tu máme a nikoho lepšieho sme si ešte nezaslúžili.

S pozdravom

Oracle 911

2 thoughts on “Fico to urobil zas

 1. tak týmto blogom si určite nasral veľa ľudí… málokto chápe, že Fica, alebo kohokoľvek môžeme odstrániť, až keď je pripravený niekto lepší prevziať jeho miesto. bez toho to je úplne zbytočné.
  ale to mase nevedomých nevysvetlíš… že zničiť to, málo, čo ešte máme je ľahké a jednoduché. ale vybudovať z toho čo máme niečo lepšie, to potreje víziu, ľudí čo to vybudovať chcú a vedia, zdroje a podporu obyvateľsta…

  Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s